Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pakiet biurowy Microsoft Office 365 ProPlus

Pracownicy etatowi oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego posiadają możliwość zainstalowania pakietu biurowego Office 365 ProPlus w wersji desktopowej na swoich urządzeniach. Licencja powiązana jest ściśle z kontem pracowniczym lub studenckim, co wymaga zalogowania się podczas instalacji swoim loginem i hasłem do poczty uniwersyteckiej.

Aplikacje biurowe w ramach pakietu Office 365 ProPlus pozwalają na pełną integrację z funkcjonalnościami plików umieszczonych w chmurze O365 (między innymi jednoczesne współedytowanie dokumentu - tzw. koedycja), a także na łączenie się z bibliotekami dokumentów SharePoint. Co więcej, pakiet Office 365 ProPlus automatycznie instaluje aktualizacje, co sprawia, iż użytkownik posiada zawsze najnowszą wersję oprogramowania. 

Licencja pozwala na jednoczesne użytkowanie pakietu biurowego na 5 komputerach, 5 telefonach oraz na 5 tabletach, co daje łączną ilość 15 licencji dla jednej osoby. Pakiet Office 365 ProPlus może być zainstalowany na urządzeniach w gospodarstwie domowym, dlatego użytkownicy mogą korzystać z aplikacji na komputerach domowych, które wykorzystują do pracy.

Ważność licencji sprawdzana jest co 30 dni, co w danym momencie wymaga połączenia z Internetem. Przez pozostały czas korzystania z aplikacji urządzenie nie musi być podłączone do sieci.

Licencja na pakiet Office 365 ProPlus wygasa wraz z momentem zamknięcia konta, co powoduje, że aplikacje przechodzą do trybu ograniczonych funkcjonaności. Oznacza to, iż w aplikacjach biurowych możliwy jest jedynie podgląd dokumentów (brak możliwości edycji).

Pakiet Office 365 ProPlus dostepny jest dla Uniwersytetu w ramach subskrybcji, która w chwili obecnej obowiązuje do końca września 2020 roku.

Uwaga: Przed instalacją Office 365 ProPlus zalecane jest odinstalowanie poprzednich wersji pakietu Office.

Aby pobrać i zainstalować pakiet Office 365 ProPlus na komputerze, należy:

  1. Zalogować się na stronę portal.office.com podając login i hasło do poczty uniwersyteckiej.
  2. Na stronie głównej kliknąć opcję Zainstaluj pakiet Office znajdującą się w prawym górnym rogu.
  3. Wybrać pozycję Inne opcje instalacji z listy.

  1. Na stronie instalacji pojawi się możliwość wybrania języka oraz wersji systemowej pakietu. Po wybraniu preferowanych ustawień należy kliknąć Zainstaluj pakiet Office.

 

Aby korzystać z pakietu Office 365 ProPlus na urządzeniach mobilnych, należy pobrać wybrane aplikacje ze Sklepu Play lub AppStore.

 

Instrukcja instalacji pakietu Office 365 na komputerze z systemem Windows